Statystyki

Użytkowników : 320
Pozycje : 6
Odsłon : 14872

Tanie noclegi

Chcesz skorzystać z tanich noclegów? Zapraszamy do Willi Trela oferującej komfortowe noclegi w Muszynie.

Gmina Łabowa położona jest na pograniczu północno wschodniej części Beskidu Sądeckiego z południowo zachodnią częścią Beskidu Niskiego. Siedzibą gminy jest Łabowa która znajduje się w połowie drogi między Nowym Sączem a Krynicą-Zdrojem. Gmina sąsiaduje z takimi gminami jak: Grybów, Kamionka Wielka, Krynica-Zdrój, Muszyna, Nawojowa, Piwniczna-Zdrój.


ATRAKCJE:

  • Typowo turystyczną miejscowością jest położona w głębokiej dolinie otoczonej szczytami Beskidu Niskiego Kamianna. Miejscowość została rozsławiona przez księdza Henryka Ostacha jako centrum apiterapii czyli leczenia produktami pszczelimi.
  • W gminie znajdują się liczne zabytki kultury (m.in. cmentarz gminy żydowskiej w Łabowej, Murowana cerkiew grekokatolicka pw. Opieki NMP w Łabowej z 1784 roku, ufundowana przez Lubomirskich, Unicka cerkiew pw. Opieki Bogurodzicy w Maciejowej zbudowana w 1830 roku w typie budownictwa zachodniołemkowskiego.
  • Wyciągi na Hali Łabowskiej oraz w Kamiannej umożliwiają uprawianie narciarstwa.

Powered by Sigsiu.NET RSS Feeds

Chcą Państwo skorzystać z noclegów w innych obiektach niż gospodarstwa agroturystyczne? Zapraszamy do skorzystania z serwisu prezentującego noclegi w Krynicy.