Gmina Łącko znajduje się na terenie powiatu sądeckiego, na granicy Beskidu Wyspowego i Beskidu Sądeckiego, nad zlewem rzek Dunajec i Czarna Woda. Siedzibą gminy jest Łącko. Okolice Łącka nazywane są "krainą sadów". Gmina sąsiaduje z takimi gminami jak: Kamienica, Krościenko nad Dunajcem, Łukowica, Ochotnica Dolna, Podegrodzie, Stary Sącz i miastem Szczawnica..


ATRAKCJE:

  • W gminie znajduje się wiele ciekawych i malowniczych szlaków turystycznych, które prowadzą na Modyń (1032) Dzwonkówkę (984) na Prehybę (1178) w Gorce i pasmo Radziejowej.
  • W gminie znajdują się liczne zabytki kultury (m.in. Kościół parafialny pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela w Łącku z 1728 roku. Tradycja głosi, że materiały do jego budowy uzyskano z rozbiórki zameczku Zyndrama z pobliskich Maszkowic, znanego z bitwy pod Grunwaldem, Wybudowany z drzewa modrzewiowego kościół parafialny pod wezwaniem św. Marcina w Czarnym Potoku, Obelisk na górze Zyndrama w Maszkowicach).
  • Jest to raj dla wędkarzy - w Dunajcu "czekają" pstrągi, lipienie, a także szczupaki i głowacice.
  • Zimą w gminie można skorzystać ze świetnie przygotowanych stoków narciarskich. Dodatkowo na terenie gminy Łącko w miejscowości Zabrzeż można skorzystać ze sztucznego toru kajakowego.
  • Największą imprezą folklorystyczną jest Święto Kwitnącej Jabłoni odbywające się rokrocznie w maju w Łącku.

Powered by Sigsiu.NET RSS Feeds