Gmina Krynica Zdrój położona jest we wschodniej części Beskidu Sądeckiego i na zachodnim skraju Beskidu Niskiego. Sąsiaduje z gminami Grybów, Łabowa, Muszyna, gminą Uście Gorlickie oraz ze Słowacją. Siedzibą gminy jest Krynica-Zdrój - "perła polskich uzdrowisk". Spokój, bliskie obcowanie z naturą oraz przepiękne widoki zarówno z Jaworzyny Krynickiej jak i Góry Parkowej zachęcają do wypoczynku na terenie gminy.


ATRAKCJE:

  • W Krynicy-Zdroju nie można się nudzić. Wielką atrakcją są wycieczki najnowocześniejszą w Polsce kolejką gondolową na Jaworzynę Krynicką (1114 m npm.) z której rozpościera się piękna panorama Beskidów i Tatr Słowackich. Wielką popularnoscią cieszy się również kolejka linowa na Górę Parkową.
  • Największym bogactwem naturalnym Gminy Uzdrowiskowej Krynica są wody mineralne. To właśnie te wody w połączeniu z mikroklimatem stwarzają dogodne warunki dla lecznictwa, wypoczynku i turystyki.
  • Uzdrowisko prezentuje bogatą ofertę kulturalno-rozrywkową - odbywają się tu m.in. Europejski Festiwal im. Jana Kiepury i coroczny Międzynarodowy Festiwal Gitarowy. Do Krynicy-Zdroju co roku ściągają rzesze znanych postaci życia politycznego z kraju jak i z zagranicy na odbywające się Forum Ekonomiczne.
  • W uzdrowisku jak i jego okolicach znajduje się wiele ciekawych zabytków, warto odwiedzić Muzeum Nikifora, krynickiego malarza o światowej sławie, liczne zabytkowe cerkwie, zabytki architektury drewnianej.
  • Na turystów czekają liczne i zawsze profesjonalnie przygotowane trasy narciarskie, kryte lodowisko, czynna cały rok sankostrada, szlaki turystyczne i rowerowe, sieć kawiarni i restauracji.
  • Bogata baza noclegowa (kwatery prywatne, pensjonaty, domki, hotele) zapewnia wypoczynek tysiącom turystów rocznie.

Agroturystyka Przy Źródełku

Agroturystyka Przy Źródełku

Konfederatów Barskich 4
33-383 Tylicz
0Reviews: 0
Noclegi-Tylicz/k Krynicy-Zdrój

Noclegi-Tylicz/k Krynicy-Zdrój

Kazimierza Wielkiego 64
33-383 Tylicz
nowosądecki
Strona Internetowa
0Reviews: 0
Powered by Sigsiu.NET RSS Feeds