Gmina Piwniczna Zdrój położona jest w południowej części województwa małopolskiego, w powiecie nowosądeckim, w strefie przygranicznej polsko-słowackiej. Siedzibą gminy jest Piwniczna-Zdrój. Sąsiaduje z gminami Łabowa, Muszyna, Nawojowa, Rytro, Szczawnica oraz ze Słowacją.


ATRAKCJE:

  • Gmina znana jest jako gmina posiadająca doskonałe tereny rekreacyjne, szereg stoków narciarskich, wspaniałe miejsca do wędkowania oraz warunki dla leczenia klimatycznego.
  • W gminie znajdują się liczne zabytki kultury (m.in. drewniana, greckokatolicka cerkiew w Wierchomli zbudowana w 1821 roku, murowana greckokatolicka cerkiew pw. Św. Łukasza w Zubrzyku z 1875 roku).
  • W Wierchomli organizowane są cykliczne imprezy sportowe - narciarskie, rowerowe oraz wyścigi psich zaprzęgów. Również w Wierchomli znajduje się profesjonalna trasa downhillowa.
  • Gmina poszczycić się może licznymi zespołami artystycznymi( m.in. Zespoły taneczne "Walentynki" i "Biało-Czarne" z Piwnicznej, Grupa Śpiewacza Kobiet z Młodowa, Regionalny Zespół "Dolina Popradu", Kwintet mandolinowy z Piwnicznej).
  • Gmina szczyci się gęstą siecią szlaków turystycznych. Popularna staje się górska turystyka konna i kajakarstwo górskie. Atrakcją turystyczną jest spływ łodziami Doliną Popradu.

U Janiny

U Janiny

Zdrojowa 43
33-350 Piwniczna-Zdrój
nowosądecki
Strona Internetowa
0Reviews: 0
 
Powered by Sigsiu.NET RSS Feeds